İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Parayla Vatandaşlık Alınabilen Avrupa Ülkeleri

Parayla Vatandaşlık Alınabilen Avrupa Ülkeleri

Berlin Katedrali

Parayla Vatandaşlık Alınabilen Avrupa Ülkeleri

Giriş

Merhaba sevgili “Ülke Kültür Ailesi”, bugün sizlere Avrupa ülkelerin de belli miktarlarla yatırım yaprak ve uygun koşulları sağladığımız takdirde alabileceğimiz vatandaşlıklardan bahsedeceğim. Bu yazımın içerisinde cennet vatan Türkiye’mizde yer alıyor.

Yunanistan

Yunanistan‘da 250.000 Euro yatırımla vatandaşlık elde etmenin yanı sıra Avrupa Birliği ülkelerinde oturma izni hakkını da elde etmiş olunuyor.

santorini
santorini

Almanya

360.000 Euro yatırımla Almanya vatandaşı olabilir ve Avrupa Birliği ülkelerinde oturma hakkı elde edebilirsiniz. Tam vatandaşlık olmasa da 8 yıllık vatandaş olabiliyorsunuz.

Berlin Katedrali
Berlin Katedrali

İspanya

500.000 Euro yatırımla İspanya vatandaşı olabilir ve Avrupa Birliği ülkelerinde ikamet hakkı elde edebilirsiniz.

Bulgaristan

Bulgaristan da yatırım aracılığıyla vatandaş olmak diğer Avrupa Ülkeleri ne binaen biraz daha tuzlu, ikamet etme zorunluluğunuzun olmayışı muhtemelen iş insanlarının dikkatini çekiyordur. Bundan yaralanmak ve Bulgaristan vatandaşlığı elde etmek için tamı tamına 1.024.000 Euro yatırım yapmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra Avrupa Birliği vatandaşlığı da elde etmiş oluyorsunuz. Ek olarak tüm aileniz de bu haktan yararlanabiliyor.

Sofya

Birleşik Krallık

Son yıllarda brexit (Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılması) süreci ile gündemden düşmeyen İngiltere de vatandaş olmak bir hayli pahalı. Tam 2.00.000 Paund olan vatandaşlık bedeli ile Avrupa’nın en yüksek yatırımını isteyen ülkelerden biri. Fakat şöyle bir parantez açmamız gerek, bu yatırımla doğrudan vatandaşlık alınmıyor sadece 3 yıllık oturma izni hakkı elde ediliyor, toplamda 6 yıl sonra Birleşik Krallık vatandaşlığı elde edilebiliyor.

Türkiye

Ülkemiz geçtiğimiz dönemde yatırımla vatandaşlık alma başvurusunda dünya birincisi oldu. Bunun en önemli faktörlerinden biri ise 1.000.000 Dolar dan 250.000 Dolar a inmesiydi.

Galata Kulesi
Galata Kulesi

Bonuslar

İrlanda

1.000.000 Euro yatırımla İrlanda vatandaşı olabilir ve tüm aileniz de bu haktan yaralanabilir. Ek olarak ikamet etme zorunluluğunuz da yok tıpkı Bulgaristan da olduğu gibi.

Killarney
Killarney

ABD

Amerika Birleşik Devleti’nde 900.000 Dolar karşılığında sadece vatandaş olmakla kalmıyor aynı zamanda yeşil kart hakkı da tanımlanıyor, üstelik tüm ailenize.

new york
new york

Son olarak

Sevgili Ülke Kültür Ailesi, bugün sizlere yabancı ülkelerin ve bilhassa Avrupa bölgesinde bulunan ülkelerin vatandaşlık hakkı elde etmek için istenilen ücretlerden bahsettik. Umarım bu kısa ve öz bilgilerle dolu olan yazımızı beğenmişsinizdir 🙂

Sizleri seviyor ve değer veriyoruz…

Yorum Yap

Yorum Yap